Gönderen Okunma sayısı 8503 defa

ali

  • *****
  • Jr. Member
Argox PT-90 el terminalinin Resetlenmesi
* : 30 Ocak 2013, 11:32:35 öö *
* Son Düzenleme: 13 Şubat 2020, 09:29:20 öö Gönderen: ali *
Argox PT-90 el terminalinde 3 farklı Reset/Sıfırlama yöntemi bulunmaktadır.

1) Soft Reset
2) Hard Reset
3) Clean boot

1) Soft Reset

El terminalinin arka tarafındaki reset deliğine (Kullanım kılavuzunda 7 nci sayfasında görülebilir) ekran kalemi ile bir defa bastırılıp bırakılmalıdır. Bu yöntemde cihazın belleğindeki bilgiler silinmez. Açık olan dosyalar var ise bu dosyalara ait bilgiler silinebilir.

Not: Soft Reset yönteminde ekran kalemi ile reset deliğine bastırma anında başka bir tuşa basmayınız.

2) Hard Reset

Power düğmesi basılı iken (el kaldırılmadan) el terminalinin arka tarafındaki reset deliğine (Kullanım kılavuzunda 7 nci sayfasında görülebilir) ekran kalemi ile bir defa bastırılıp bırakılmalıdır. Bu yöntemde el terminaline standart dışında yüklenen (El terminaline standart yüklü programlar windows CE.NET işletim sistemine ait dosyalardır.) tüm dosyalar silinir. Bir nevi Windows yeniden yüklenir.

3) Clean Boot

El terminalinin herhangi bir işleme cevap vermemesi durumunda ?warm boot? ve ?cold boot? yapılmasının ardındanda sorunun devam etmesi durumunda el terminalinin fabrika ayarlarına çevrilmesi gerekebilir. El terminalini fabrika ayarlarına ?Clean Boot? işlemi ile dönüştürülür.

Argox PT-90 El Terminalinin Türkçe Kullanım Kılavuzu http://www.bilkur.com/download/Argox/dokuman/Argox_PT-90_Kullanim_Kilavuzu.pdf
linkinden indirilebilir.